Konkurs „Przyjazny Samorząd” to ważna część projektu „Kodeks Dobrych Praktyk. Dialog między samorządem a biznesem”, której celem jest docenienie innowacyjnych pomysłów oraz wysiłków samorządów, osób i grup, które aktywnie przyczyniają się do tworzenia bardziej przyjaznego i efektywnego dialogu pomiędzy samorządem a przedsiębiorcami. Organizatorzy konkursu wyróżniają w ten sposób tych, którzy poświęcają swój cenny czas, energię i zasoby, aby wprowadzać pozytywne zmiany, sprawiając, że urzędy stają się miejscem nie tylko przyjaznym, ale także pomocnym dla prowadzących działalność gospodarczą. Projekt jak i sam konkurs są całkowicie bezpłatne, a przyznaniem tytułów „Przyjaznego Samorządu” zajmuje się Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) oraz Center for International Private Enterprise (CIPE).

Miasto Iława jest pierwszą gminą w województwie warmińsko-mazurskim, która została uhonorowana nagrodą „Przyjaznego Samorządu”. Doceniono działania, które przyczyniają się do zacieśniania współpracy pomiędzy lokalnym samorządem, a sektorem prywatnym. Spotkania z przedsiębiorcami nagrodzonymi tytułem Perły Forbesa, stworzenie dedykowanej podstrony internetowej dla przedsiębiorców i informowanie o możliwościach udziału w grantach, projektach, szkoleniach; opracowanie i wdrożenie proinwestycyjnej ulgi podatkowej dla rozwijających się firm, udział w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, rozwiązania z zakresu smart city to tylko niektóre z nich. Jak podkreślali przedstawiciele ZPP zgłoszenie do udziału w konkursie pochodziło od samych pracodawców przez co jest ono tym cenniejsze.

Tytuł „Przyjaznego Samorządu” i nagrody w postaci statuetki odebrał z rąk Prezesa Warmińsko-Mazurskiego oddziału ZPP p. Wiesława Łubińskiego oraz Wiceprezesa p. Marcina Juchy II Zastępca Burmistrza Miasta Iławy Krzysztof Portjanko.

Przyznanie nagrody „Przyjaznego Samorządu” było dla nas miłym zaskoczeniem. Było ono tym większe bo zgłoszenie pochodziło od pracodawców. To oznacza, że nasze działania przynoszą skutek, nawet te najmniejsze. Cieszę się, że z roku na rok udaje się nam coraz mocniej współpracować z sektorem prywatnym, który jest niezbędny dla rozwoju każdego miasta. Dziękuję jednocześnie przedsiębiorcom i organizatorom konkursu za dostrzeżenie naszych działań, które pokazują, że nawet tak niewielka gmina może na tej płaszczyźnie wiele zdziałać. Osobne podziękowania kieruję do pracowników ratusza zajmujących się wspieraniem przedsiębiorców i budowaniem relacji pomiędzy samorządem i sektorem prywatnym. – skomentował przyznanie wyróżnienia Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Organizatorzy

Projekt realizowany przy wsparciu

Partnerzy

KONTAKT
Ewa Czerwińska
Dyrektor Departamentu Relacji
e.czerwinska@zpp.net.pl

© copyrights 2023. dialog-biznes.zpp.net.pl

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH:

Informujemy, że Administratorem danych osobowych podawanych w ramach Projektu „Kodeks Dobrych Praktyk dialog pomiędzy samorządem a biznesem” jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Szczegółowe zasady ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce Prywatności, dostępnej tutaj.